میانگین سنی کارمندان شرکت‌های برتر تکنولوژی جهان در یک نگاه

میانگین سنی کارمندان شرکت‌های برتر تکنولوژی جهان در یک نگاه

از نوشته های من در سکان آکادمی

جوان‌گرایی خصیصه‌ای است که بسیاری سیلیکون‌ولی را با آن می‌شناسند و داستان‌های موفقیت جوانانی که اسامی برخی از آن‌ها هم‌اکنون در میان ثروتمندترین افراد جهان است از جمله پرطرفدارترین کتاب‌های دنیا است. در این پست سعی کرده‌ایم تا با نگاهی آماری، به بررسی و مقایسهٔ میانگین سنی کارمندان در برخی از شرکت‌های برتر تکنولوژی جهان بپردازیم.

اگرچه در سال 2007 مارک زاکربرگ گفت که به عقیده او «افراد جوان باهوش‌تر هستند» و عملکرد بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی در سال‌های اخیر نیز نشان می‌دهد که کارمندان مسن‌تر از شانس‌ کمتری برای تمدید قرادادهای سالیانه خود برخورداند و به ‌طور کلی نیروهای جوان‌تر اولویت جذب شرکت‌ها هستند اما شرکت‌های نظیر HP و Amazon نیز هستند که در مقایسهٔ ۲ ویژگی سن و تجربه، تمایل بیشتری به جذب افراد مسن‌تر و بالتبع باسابقه دارند!

پیش از این در مقاله‌هایی تحت عناوین چرا شرکت‌های نرم‌افزاری باید دولوپرهای کهنه‌کار را استخدام کنند؟ و چرا آمازون به‌جای جوان‌ترها، از افراد مسن برای سرویس‌های AWS خود استفاده می‌کند؟، به این موضوع پرداختیم که به چه علت برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند تیم خود را از متخصصین سن‌بالا تشکیل دهند.

البته جوان‌گرایی تنها محدود به شرکت‌های خصوصی نمی‌شود و بسیاری از برنامه‌های حمایت مالی دولت‌ها از استارتاپ‌ها نیز دارای شرایط سنی برای بنیان‌گذار استارتاپ می‌باشد. اما سیلیکون ولی واقعاً چقدر جوان است؟ آیا این جوان‌گرایی در شرکت‌های تکنولوژی تنها در حد شعار و برخی از سمت‌های نمایشی آن‌ها است؟

نموداری که در بالا مشاهده می‌شود میانگین سنی کارمندان در برخی از بزرگترین نام‌های صنعت تکنولوژی در آمریکا را نشان می‌دهد. با توجه به تحقیقات انجام شده، AOL با میانگین سنی 27 سال و HP با کارمندانی که اکثریت آن‌ها در آستانهٔ 40 سالگی خود هستند، به ترتیب جوان‌ترین و مسن‌ترین نام‌های شناخته شده در صنعت تکنولوژی به شمار می‌آیند.

ادامه مطلب در سکان آکادمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *